vrf ürünler

Mitshubishi Heavy Kumandalar

Mitsubishi Heavy VRF İç Üniteler

Mitsubishi Taze Hava Üniteleri

Mitsubishi Heavy VRF Dış Üniteler

Merkezi Kumanda - SC-SL1N-E


En fazla 16 üniteye kadar açma/kapama işlemlerini bireysel veya toplu olarak gerçekleştirir.
1. SC-SL1N-E merkezi kumanda Superlink II ağına iki damarlı ve kutupsuz elektrik kablosu ile bağlıdır.
2. 16 adet işlem düğmesi ile en fazla 16 iç ünitenin açma/kapama işlemini gerçekleştirir.
3. Çalışan ünite ve grup numaralan LED yardımı ile görülebilmektedir.
4. Açma/kapama düğmesi ile grup kontrolü yapılıp ünitelerin grup halinde açma/kapama işlemini gerçekleştirir.
5. Superlink II ağına 12 SC-SL1N-E merkezi kumanda bağlanabilir. (en fazla 128 iç ünite bağlanabilme koşuluna uygun kalacak şekilde)
6.Çalışma sırasında elektriğin kesildiği durumlarda, elektrik geldikten sonra hafızada kayıtlı bilgilerle çalışmaya yeniden başlatılır

Birden fazla ünitenin (max. 16 iç üniteye kadar) bireysel veya grup kontrollü açma/kapama kontrolü ve iç ünitenin çalışma fonksiyonlarının ayarlanması veya servis ihtiyacının gösterilmesi.
• Dış ölçüler H120xW120XD15+62*mm. 62* Kumandamn duvar içinde kalan bölümünün ölçüsüdür.
SC-SL2NA-E

Standart haftalık zamanlayıcı fonksiyonu ile maksimum 64 adet iç ünitenin merkezi kontrolünü sağlar
1. SC-SL2NA-E merkezi kumanda Superlink II ağına iki damarlı ve kutupsuz elektrik kablosu ile bağlıdır.
2. 16 adet iç ünitenin veya 16 grubun açma/kapama kontrolünün sağlanmasını 16 çalıştırma düğmesiyle sağlamaktadır.
3. Ayrıca bireysel ünitelerin, grupların veya tüm ağın çalışma modu, set edilen sıcaklık değeri,dönüş havası sıcaklığı, flap kanatçıklarının pozisyonu ve hata kodlarını da gösterir. Fan hızının kontrolü ve merkezi kilitleme (kısıtlama) fonksiyonları da mevcuttur.
4. Çalışan ünite ve grupların numaraları LCD ekran üzerinde görülebilir.
5. Açma/Kapama düğmesi ile grupların toplu açılıp kapanmasına imkan tanımaktadır.
6. Çalışma sırasında elektriğin kesildiği durumlarda, elektrik geldikten sonra hafızada kayıtlı bilgilerle çalışmaya yeniden başlatılır.
7. Haftalık zamanlama yapılabilir. Ayrıca bir haftalık zamanlayıcı ihtiyacı yoktur.
8. Bir network ağına bağlabilen ünite sayıları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.


Merkezi kumanda ve BMS arabirim ünitesinin kombinasyonu


SC-SL3N-AE/BE

MHI sunduğu SC-SL3N-AE/BE merkezi kumanda, 7" genişliğindeki renkli LCD ekran ve dokunmatik panelle 128'e kadar iç ünitenin kontrol, programlama ve servis /bakım fonksiyonlarının gerçekleştirilebilmektedir.
İç üniteler bireysel ve ya grup olarak kontrol edilip programlanabilir.

SLA3R-BX Kontrol Kutusu (Opsiyonel)

SC-SL3N-AE/BE Merkezi kumandanın duvara montajı opsiyonel bir parça olan SLA3R-BX kutusunu kullanarak gerçekleştirilebilir.
Superlink Web Gateway SC-WGWNA-A / SC-WGWNA-B

Superlink II Web Gatevvay kullanarak en fazla 96 adet hücrenin (bazı hücreler 2 veya daha fazla iç üniteden oluşmaktadır ve bu durumda en fazla 128 iç üniteye kadar bağlanabilmektedir.) Merkezi olarak bir network ağı ile PC ortamında merkezi kumandası sağlanabilmektedir.Internet Explorer üzerinden herhangi bir özel software yazılımına ihtiyaç olmadan kolay ve basit bir kullanım sağlamaktadır. Düşük güçlü ve kompakt flash ROM kullanıldığı için CPU fanı ve hard diske gerek kalmamıştır. Böylece hareketli parçalar olmadan dahi yüksek verimli CPU ve geniş depolama kapasitesi elde edilmiştir. IP adresi filtreleme fonksiyonu sayesinde üç seviyeli kullanıcı onay kontrol uygulayarak güvenliği sağlarken erişim izni verilen PC'leri sınırlar.
Superlink BACnet Gateway SC-BGWN-A / SC-BGWN-B (BACnet Gateway)
(SC-BGWNA-B ' nin elektrik güç hesaplama fonksiyonu bulunmaktadır.) Superlink II kontrol sisteminin SC-BGWNA arabirim ünitesi ile BACnet veri tabanlı otomasyon sistemine adapte olmasına imkan tanımaktadır. En fazla 96 adet hücrenin (bazı hücreler 2 veya daha fazla iç üniteden oluşmaktadır ve bu durumda en fazla 128 iç üniteye kadar bağlanabilmektedir.) Merkezi olarak kontrol ve izlenmesini bir ağ ile bina işletim sistemine adapte edebilmektedir.

Superlink LonWorks Gateway SC-LGWNA-A
Superlink II kontrol sisteminin SC-LGWNA-A arabirim ünitesi ile LonVVorks veri tabanlı otomasyon sistemine adapte olmasına imkan tanımaktadır. En fazla 96 adet iç üniteye kadar merkezi olarak kontrol ve izlenmesini bir ağ ile bina işletim sistemine adapte edebilmektedirİlave mühendislik hizmet bedeli v.b. gerektirir. SC-BGWN-B modelinde sistem devreye alınmadan elektrik maliyetlerinin hesaplanması fonksiyonunun sağlanabilmesi için ehli bir uzman tarafından test edilmesi gerekmektedir. Lütfen merkezi kontrol kumandasını kullanırken firmaya danışınız


İlave mühendislik hizmet bedeli vb. gerektirir. Lütfen merkezi kontrol kumandasını kullanırken firmaya danışınız